• ПУБЛІКАЦІЇ

  • 25/03

   Коронавірус та декларування

   Держслужбовці мають дякувати коронавірусу за продовження строку декларування у 2020 році.
   Верховна Рада України серед заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) дещо змінила термін подання декларацій чиновниками у 2020 році.
   Так, лише у 2020 році чиновники мають подати декларації за минулий рік до 1 червня, замість 1 квітня. Відповідні зміни до Закону України “Про запобігання корупції» набрали чинності.
   При цьому також законодавчими змінами, які запроваджені лише на 2020 рік передбачено, що чиновники, які звільняються і у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію за період, який не охоплений раніше поданою декларацією, а також чиновники, які мали повідомити про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 Закону “Про запобігання корупції», у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.
   Підстава: Закон України від 17 березня 2020 року № 530-IX.
   Крім того, рекомендуємо ознайомитися з актуальними роз’ясненнями щодо декларування, які підготовлені новим складом НАЗК з урахуванням останніх законодавчих змін в антикорупційному законодавстві за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20?fbclid=IwAR3ZC8IgwPjWrRA94H4qwCILBNqLf1OllCDgedJZIY4sQMS1LYBbVD5BQoI

  • 20/03

   Державна архітектурно-будівельна інспекція

   Нещодавно оновлений Кабінет міністрів на чолі з Денисом Шмигалем заявив про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції. Місце монополіста в сфері містобудування мають зайняти три нові центральні органи влади:
   - Державна сервісна служба містобудування;
   - Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні;
   - Державна інспекція містобудування.
   Чи зможе новий уряд подолати корупцію у сфері містобудування, та що варто зробити, аби новостворені органи не перетворились на оновлену версію ДАБІ, коментує виданню ГолосUA керуючий партнер Tarasov&Partners, адвокат Андрій Тарасов.

  • 20/03

   “Утримання” депутатів

   Чи доводилося вам колись бачити періодичні звіти Верховної Ради щодо кількості бюджетних коштів, що витрачаються на «утримання» депутатів?
   Якщо ні, невеликий спойлер: суми там космічні. І значна їх частина — це витрати на депутатські відрядження. Таке враження, що усі наші держслужбовці зупиняються в президентських номерах Hilton та Ritz-Carlton, обідають в мішленівських ресторанах та поголівно літають приватними джетами (навіть у Житомир).
   Чому наші депутати так дорого обходяться громадянам? Чи існують якісь дієві механізми контролю їх витрат? На ці питання відповів керуючий партнер, адвокат Андрій Тарасов у коментарі виданню ГолосUA.

  • 27/02

   Шансон в маршрутках

   Можливо, вже не так далеко часи, коли жарти про шансон, як улюблений музичний жанр водіїв маршрутних таксі, втратять свою актуальність.
   Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про заборону акустичного насилля (точніше, правки до Закону «Про автомобільний транспорт»), який передбачає заборону вмикати у громадському транспорті музику, що не подобається пасажирам.
   І хоч більшість громадян, які користуються «маршрутками», після такої новини зітхнули з полегшенням, дехто все ж виявив занепокоєння, чи не є подібна ініціатива обмеженням їх власних прав.
   Про деталі даного законопроекту та чому заборона на акустичне насилля – це круто і правомірно, розповів виданню ГолосUA керуючий партнер Tarasov&Partners, адвокат Андрій Тарасов.

  • повний перелік публікацій...